Turnianske dni

Prebieha 23.07.2016 Trenčianska Turná Späť

V sobotu 23. júla 2016 voňali priestory pajty na Patlíkovej vanilkou, škoricou, makom, orechami, tvarohom, proste koláčmi všetkých chutí, aby o 15,00 hodine mohol komisár slovenských rekordov vyhlásiť nový slovenský rekord v dĺžke 149,40 metra.

Pár zaujímavostí o rekorde:

  • Záviny prinieslo 122 občanov
  • Prvý závin ste priniesli už o 09,30 hodine v piatok
  • Posledný závin bol prinesený na Patlíkovú o 14,40 hodine
  • Nový rekord tvorilo 383 kusov závinov
  • 72 kuchárov, kuchárok priniesli 3 a viac závinov s dĺžkou cez 1 meter
  • z nich piati priniesli záviny v dĺžke viac ako 3 metre
  • Absolútnym rekordérom v počte a dĺžke upečených závinov je rodina Viliama Martinku, ktorá spolu priniesla 39 kusov závinov v celkovej dĺžke 15,55 metra.

O oblečenie pre dievčatá, ktoré ukladali, cukrili a krájali záviny sa postarala Zuzka Kadáková

Je radosť pripravovať akciu, keď sa nájdu ľudia, ktorí myšlienku podporia, zapoja sa, je jedno či len jedným alebo viacerými kusmi závinov. Táto sobotná akcia nás presvedčila, že sme obec, ktorá je súdržná, žijú v nej ľudia, ktorí majú chuť aj hrať sa, súťažiť a držať pospolu. Aj za toto ďakujeme.

A možno o rok prekonáme iný rekord alebo ustanovíme nový slovenský rekord, tak ako tomu bolo i v sobotu, pretože okrem certifikátu za najdlhší závin sme požiadali i o ustanovujúci slovenský rekord v počte stanovísk na ceste rozprávkovým lesom. Táto akcia sa tiež konala v sobotu v rámci Turnianskych dní a za 22 stanovísk v rozprávkovom lese sme získali Certifikát za najväčší rozprávkový les.

Taktiež poďakovanie patrí i 45 deckám a „dospelým deckám“, ktoré v rámci rozprávkového lesa ako postavičky z rozprávok privítali 242 detí a dvakrát toľko dospelých.