Krivosúd-Bodovka

Podhorská obec Krivosúd-Bodovka je najmenšia obec Mikroregiónu Inovec. Kedysi ju tvorili dve obce, oddávna spravované jedným richtárom. Leží na strednom Považí, najväčšou časťou na ľavej strane doliny Váhu, medzi historicky významným Trenčínom a Beckovom. Prvá písomná zmienka o obci je z roku 1398.

Krivosúd-Bodovka

Obec má 330 obyvateľov a nachádza sa vo výške 200 m n.m.. Rozloha obce je 8 081 826 m2. Intravilán obce Krivosúd-Bodovka sa rozkladá v doline Bodovského potoka na styku severozápadného okraja Považského Inovca s dolinovou nivou Váhu južného okraja Trenčianskej kotliny.

Katastrálne územie obce Krivosúd-Bodovka hraničí s katastrálnymi územiami obcí Trenčianske Stankovce, Selec, Beckov, Ivanovce a Melčice-Lieskové. Veľmi malá časť katastrálneho územia obce Krivosúd-Bodovka leží na pravej strane doliny Váhu, a teda rieka Váh v starom koryte tečie v malom úseku (cca 600 m) aj územím obce. Prevažná časť katastrálneho územia obce patrí do horského krajinného celku Považský Inovec.

V obci je malá zvonička, ktorú Pamiatkový úrad vyhlásil za národnú kultúrnu pamiatku spolu so zvonom z roku 1777.

Obcou prechádza známa Vážska cyklomagistrála a turistické trasy na známy Beckovský hrad a Považský Inovec.

Obec je známa predovšetkým tradíciou dychových hudieb, rybníkmi a tiež "Čerešňovými slávnosťami" a folklórnymi festivalmi.

Sídlo: Obecný úrad Krivosúd – Bodovka č. 88, PSČ 913 11
Telefón: 032/649 67 93
E- mail: obec@krivosud-bodovka.sk
Web: www.krivosud-bodovka.sk